Zákaznícky servis
+421 908 981 605

O spoločnosti

Firma CIMBAĽÁK s.r.o vznikla v roku 2001 ako spoločný podnik manželov Cimbaľákových. Majiteľ firmy Juraj Cimbaľák pôsobil do roku 1989 ako vedúci predajne potravinárskeho podniku Zdroj v Bardejove. Po roku 1989 začal podnikať v oblasti obchodu a mäsovýroby. Od roku 1992 podniká ako fyzická osoba . Firma CIMBAĽÁK s.r.o. nadviazala na činnosť fyzickej osoby.

Podstatnou časťou náplne firmy je výroba mäsa a mäsových výrobkov. Veľkoobchodná a maloobchodná činnosť s mäsom a mäsovými výrobkami sa zameriava na umiestňovanie vlastnej výroby a rozširovanie trhu.

Spoločnosť CIMBAĽÁK s.r.o zásobuje svojimi produktami celé územie Slovenska a taktiež vyváža do štátov EÚ, napríklad Českej republiky, Maďarska, Rakúska a pôsobí ako etablovaný podnik so silnejúcou pozíciou v regióne horného Šariša aj prostredníctvom maloobchodnej siete vo vlastníctve Juraja Cimbaľáka.

Spoločnosť sa zameriava na výrobu kvalitných mäsových výrobkov. V sortimente predávaného tovaru nájdete aj výrobky ktoré sú bez alergénov, bez lepku a éčok.

Cimbaľák s.r.o. logo

História spoločnosti

Zakladateľ spoločnosti Juraj Cimbaľák pracoval v dobách socializmu 8 rokov ako zamestnanec potravinárskeho podniku Zdroj Bardejov na pozícií vedúceho predajne mäsa vo Svidníku. Jeho vzťah k tomuto povolaniu, dlhoročná prax a skúsenosti v oblasti mäsa ho predurčili k tomu aby sa aj v budúcnosti tomuto remeslu venoval.

Keďže jeho cieľom bolo mať raz vlastnú výrobu, po revolúcií v roku 1989 chytil príležitosť do vlastných rúk a spoločne s manželkou Gabrielou začali podnikať v oblasti mäsa a mäsových výrobkov ako živnostníci. Začiatky boli podobné ako u väčšiny začínajúcich firiem. Prvotné investície, konkurenčný boj na trhu….boli zaťažkávajúcou skúškou, no napriek tomu ich to neodradilo a v roku 2001 založili spoločnosť CIMBAĽÁK s.r.o so sídlom na sídlisku Družba v Bardejove. Tam pokračovali s výrobou a hŕstkou pracovníkov , ktorí do tohto obdobia vyrábali mäsové výrobky v malých priestoroch rodinného domu manželov Cimbaľákových. V tom čase vlastnili aj prvú predajňu na ulici Dlhý rad v Bardejove, ktorá sa tam nachádza dodnes.

Nové priestory umožnili pracovníkom rozrábať viac bravčových polovíc a vyrábať viac druhov mäsových výrobkov. Obrat firmy vzrástol o 300%. Avšak podľa smerníc HACCP aj tieto priestory boli tesné a nespĺňali prísne normy, preto sa majitelia museli obhliadnuť po nových priestoroch. Na ulici Duklianska 17 v Bardejove sa vyskytla príležitosť odkúpenia výrobnej haly spoločnosti Športvýroba, ktorá slúžila na výrobu kopačiek. Manželia tento objekt odkúpili a následne zrekonštruovali na mäsovýrobu a pokračovali s výrobou s väčšou kapacitou.

V tom čase spoločnosť odkúpila aj starý bitúnok v obci Kurima blízko Bardejova ktorý kedysi patril miestnemu družstvu. Jeho rekonštrukciou z vlastných prostriedkov, t.j. rozšírením objektu, nákupom strojov a získaním potrebných povolení , bitúnok spĺňal normy na pridelenie povolenia na vývoz porazených zvierat do členských štátov EU. Kapacita bitúnku sa tak dvihla na porážku 400 kusov jatočných ošípaných a 50 kusov hovädzieho dobytka denne.

To umožnilo firme CIMBAĽÁK s.r.o. viesť si vlastnú porážku jatočných a hovädzích zvierat, ktorými zásobovali vlastnú výrobu a taktiež zásobovanie domáceho trhu vo vlastných predajniach ako aj ostatných odberateľov. Firma zamestnávala v tomto čase približne 380 pracovníkov.

V roku 2009 postihla kríza aj túto spoločnosť, čo viedlo k dočasnému zrušeniu prevádzky bitúnka, niektorých vlastných predajni, a taktiež k zníženiu stavu zamestnancov.

V súčasnej dobe spoločnosť zamestnáva cca 140 zamestnancov a jej prioritou je vyrábať kvalitné produkty, po ktorých je dopyt nie len na slovenskom trhu, ale aj v zahraničí . Preto je stabilným, etablovaným podnikom vo veľkom konkurenčnom prostredí, ktorý vyrába 180 druhov mäsových výrobkov . V súčasnej dobe zásobuje veľké obchodné reťazce, hotely, školy, škôlky, potraviny a pod. po celom území Slovenskej republiky. Mäsové výrobky spoločnosti CIMBAĽÁK s.r.o. nájdete v známych obchodných reťazcoch a v sieti vlastných predajni spoločnosti.

Projekty

Zavedenie inovatívnej a vyspelej technológie v spoločnosti CIMBAĽÁK s.r.o.