Tento web používá cookies, prehliadaním webu súhlasíte s ich použitím. Beriem na vedomie
Zákaznícky servis
+421 908 981 605

Retro edície

Retro edícia

Retro prvomájové párky

Retro prvomájové párky vznikli na základe tradičnej receptúry Spišských párok z obdobia 70. rokov. Párky sú jemne mleté, dochutené kuchynskou soľou, prírodnými koreninami a kvalitnou paprikou. Základnou surovinou je vyberané chudé bravčové mäso a bravčová slanina, ktorá robí párky šťavnatými.

Párky odporúčame vložiť do studenej vody a ohrievať, až kým nám teplota vody nezačne stúpať k bodu varu. Samozrejme voda nesmie vrieť. Len vtedy docielime puknutie párky po zahryznutí.

Retro prvomájové párky
Retro špekáčky
Retro edícia

Retro špekáčky

Retro špekáčky sú vyrobené z vybraného chudého bravčového a hovädzieho mäsa a bravčovej slaniny, plnené do prírodného obalu bravčového čreva. Nasekaná chrbtová slanina vytvára na reze peknú mozaiku a robí výrobok šťavnatým. Technologický postup je prispôsobený 70. rokom, pričom sa špekačky postupne a pomaly údia bukovým drevom a dovárajú parou. Dochutené sú o kuchynskú soľ a prírodné koreniny, ktoré neobsahujú konzervačné látky, stabilizátory, antioxidanty ani umelé farbivá. Retro špekačky tak patria medzi bez ečkovy výrobok.

Vhodné sú na akúkoľvek prípravu, avšak odporúčame opekať na otvorenom ohni. Len tak dosiahneme to pravé kvapkanie masti zo špekáčky na chlieb. Prajeme Vám dobrú chuť.